GUERANDE coarse nr 14
7.99€
Hallikas prantsuse päritolu gurmeesool.
Mineraalainete, eriti magneesiumiga rikastatud rafineerimata looduslik sool. Naatriumivaesem kui tavaline sool. Guerande soola kogutakse käsitsi ja seda hinnatakse kogu maailma köökides.
Guerande sool on suurepärane valik viimistlemiseks ja lauasoolaks. Tegemist on suhteliselt niiske soolaga, nii, et see ei kuivata maitsestamisel toitu. Lisaks on see tavalisest lauasoolast tihedam, mistõttu tuleb seda vähem kasutada, et roogades parimad maitsed välja tuua.
Guerande parandab kõikide roogade maitset ja on eriti hea mereandide, liha ja kõige muu Prantsuse kööki kuuluvaga.
Päritolumaa: Prantsusmaa
90g purk
Koostis: 100% meresool, lisaaineteta
Laos
Saada e-mailiga sõbraleKirjeldus
Mis on Guerande sool ja kust see pärineb?
Guerande on rafineerimata looduslik sool, mis on rikastatud mineraalidega, eriti magneesiumiga. Seda korjatakse käsitsi Prantsusmaal ja seda armastatakse üle maailma. Guerande soola päritolu ulatub sügavale ajalukku, kuna seda on kogutud rauaajast peale.
Pärast Rooma vallutust 3. sajandil tekkisid esimesed soolatehased, mis kasutasid laguuni säilitusmahtu. Landevenneci kloostri mungad nikerdasid Guerande soolavanne juba aastal 945. Mungad kaardistasid tuult ja päikest vaadeldes soolatehaste paigutuse, mida ka praegu näha on. See soolaprojekt avas Euroopa esimesed kaubateed ja tõi Guerandele paljudeks sajanditeks jõukust.
Tänapäeval kasutatav tehnika ulatub tagasi lausa 9. sajandini ja vähemalt viis samast perioodist pärit soolavanni on endiselt töös. Guerande soolategu on säilinud läbi uusaja tänu soolatööliste elukutse traditsioonile ja nende oskuste säilimisele.
Soola tootmine Guérande soola vannides on täiesti loomulik. Soolases vees olev sool koguneb kuni kristalliseerumiseni ja seda saab koguda tänu vee aurustumist soodustavatele mahutite süsteemile. Merevesi aurustub aeglaselt tuule, niiske kuumuse ja mõõduka päikesevalguse toimel ning soola kontsentratsioon tõuseb, et tekiks haruldane (ja kallis) Guérande sool.
Guerande soola hall värvus tuleb vihmast, segades üles veidi soola vannide põhjas olevat savi.
Guérande sool on merevee kontsentratsioon, rikas mineraalide poolest ja sisaldab vähem kloriide kui tavaline lauasool. Guerande soolaga võib olla kindel, et sööte looduslikku, töötlemata soola, mis on rikastatud igapäevase tervise jaoks kasulike mineraalidega.
Guerande jämesoola tunneb ära kaunite hallide kristallide järgi. Guerande soola peen versioon saadakse pärast seda, kui jäme sool on hoolikalt kuivatatud, purustatud ja sõelutud.
Guerande on tuntud ka oma austrikasvanduste poolest ja paljud restoranid pakuvad austreid just koos Guerande soolaga.
Kuidas Guerande soola kasutatakse ja kuidas see maitseb?
Guerande sool on suurepärane valik viimistlemiseks ja lauasoolaks. Tegemist on suhteliselt niiske soolaga, mistõttu ei kuivata see maitsestamisel toitu. Lisaks on see tavalisest lauasoolast tihedam, mistõttu tuleb seda vähem kasutada, et roogades parimad maitsed välja tuua.
Guerande sool täiustab kõiki roogasid ja sobib erakordselt hästi liha, mereandide ja muude Prantsuse köögis leiduvate koostisosadega. Seda saab sulatada liha, linnuliha, kala, pasta või riisi küpsetamiseks; selleks peaksite kahtlemata valima jämeda Guerande soola.
See sool peab sulama, et pakkuda mitmekülgset soolamist väikestes veetilkades või terades, mis lahustuvad keelel.
Soolakoorikus küpsetamine on huvitav toiduvalmistamise tehnika, mis töötab jämeda Guerande soolaga uskumatult hästi. Selle meetodi puhul suletakse kala, linnuliha või köögiviljad niiske, jämeda soola, munavalge ja aeg-ajalt ürtide segusse.
Peaksite neid küpsetama ahjus keskmisel kuumusel vähemalt tund. Nii on toidul suurepärane maitse ja värskus.
Guerande Fine sool sobib ideaalselt tavaliseks lauasoolaks. Tänu oma tervisele kasulikele omadustele on suurepärane valik tavalise lauasoola asendamiseks Guerande peensoolaga.
Imemaitsev magustoit, mida proovida meie Guerande Fine soolaga:
karamelli ja soolavõiga suflee
Vaja läheb (sellest retseptist jagub kuuele inimesele):
- 240ml piima
- Kolm munakollast
- Kaheksa munavalget
- 180gr valget suhkrut
- 20gr jahu
- 20gr maisijahu
Kastme jaoks:
- 150gr suhkrut
- 190ml koort
- 120ml PIIMA
- 1,5 supilusikatäit võid
- Guerande Jäme sool, maitse järgi
Tee nõnda:
Suflee
- Esmalt lahusta suhkur veega pannil. Eemalda karamell tulelt, kui see on pruuniks muutunud, seejärel lisage soojendatud piim.
- Enne jahu ja maisitärklise segamist vahusta kausis kiiresti munakollased suhkruga. Selle peale vala karamellipiim.
- Kuumuta segu pidevalt segades uuesti 3 minutit. Tõsta segu tulelt ja vahusta ühtlaseks.
- Vahusta munavalged ülejäänud suhkruga pehmeks ja kohevaks vahuks. Vala individuaalsetesse desserdi vormidesse, mis on kergelt võiga määritud ja suhkruga kaetud.
- Asetage sufleed 15 minutiks eelkuumutatud ahju (180 kraadi).
- Kui sufleed on valminud, aseta enne serveerimist igaühe keskele veidi kastet.
Kaste
- Kõigepealt keetke kastme jaoks suhkur koos veega.
- Eemalda segu tulelt, kui suhkur on karamelliseerunud, seejärel lisa piim, sool ja koor.
- Lase kolm minutit keeda ja lisa vähehaaval võid, samal ajal segades.
- Lase sellel toatemperatuurini soojeneda ja seejärel vala see sufleede peale.
Nautige! 🙂
Arvustused
Tooteülevaateid veel ei ole.