Navigation
  • Salt’sUp soolapood
    • Kinkepakid
    • Gurmeesoolad
      • Peeneteralised soolad
      • Teralised soolad
      • Helbed & Teemantid
      • Suitsusoolad
      • Suured gurmeesoolapakid
    • Soolaplaadid
    • Soola- ja pipratestrid
    • Veskid soolale ja piprale
    • Piprad
    • Tšillid
    • Trühvlitooted
  • PAKKUMISED
  • Soolajutud
  • Salt`s Up
  • Retseptid
  • KINGIIDEED
  • Kontakt
Site logo
  • Salt’sUp soolapood
    • Kinkepakid
    • Gurmeesoolad
      • Peeneteralised soolad
      • Teralised soolad
      • Helbed & Teemantid
      • Suitsusoolad
      • Suured gurmeesoolapakid
    • Soolaplaadid
    • Soola- ja pipratestrid
    • Veskid soolale ja piprale
    • Piprad
    • Tšillid
    • Trühvlitooted
  • PAKKUMISED
  • Soolajutud
  • Salt`s Up
  • Retseptid
  • KINGIIDEED
  • Kontakt
1
Ostukorv: 7.99€

viimati lisatud tooted

  • long pepper

    LONG pipar nr 81 

    1 x 7.99€

ostukorv kokku

7.99€
vaata ostukorvi kassa
“LONG pipar nr 81” lisati sinu ostukorvi. Vaata ostukorvi
UUS
lightbox
lightbox
lightbox
lightbox
lightbox
Kampot pipar purgisKampot pipar purgis

Tootekirjeldus

CHILOÉ nr 77 gurmeepiprapakk 16.90€
KAMPOT black NR 93 gurmeepipra... 9.90€

KAMPOT black PIPAR NR 93

7.99€

Kampoti must pipar on oks parimaid erakordse värskusega pipraid. Ajalooline pipar mille eriline vürtsikus asetab ta pipramaailma tippu.

Kampoti must pipar on väga tugeva, kuid õrna aroomiga ning selle maitse on vürtsikas, kuid samas magusa järelmaitsega. Maitses on tunda kerget tsitruselist, lillelist, eukalüpti ja piparmünti, mis teeb sellest väga erilise pipra.

Soovitame kasutada Kampoti musta pipart koos punase liha, mereandide ja kanaga. Seda on kõige parem kasutada vahetult enne serveerimist, kuna liiga kaua küpsetades võib see liiga kibedaks muutuda. Võib veel lisada köögiviljadele, delikatesside, kodujuustu, puuvilja- või šokolaadimagustoitude juurde.

Päritolumaa Kambodža

30gr purk

Saada e-mailiga sõbrale
Kategooria: Piprad
  • Kirjeldus

Kirjeldus

Kust tuleb Kampoti must pipar?

See pipar pärineb Kampoti provintsist Kambodžas. Seda kasvatatakse ja toodetakse seal kohapeal ning esmakordselt kirjeldati seda juba 13. sajandil. Räägitakse, et juba 20. sajandi lõpus koristas Kambodža aastas 8000 tonni Kampoti pipart. Kambodža tsiviilsõda mõjutas tootmist drastiliselt, kuid on nüüdseks kasvanud alates 2000. aastate algusest.

See pipar on väidetavalt üks parimaid pipraid üle maailma ja seda armastavad tõeliselt gurmeekokad.

Soovitame kasutada Kampoti musta pipart koos punase liha, mereandide ja kanaga. Seda on kõige parem kasutada vahetult enne serveerimist, kuna liiga kaua küpsetades võib see liiga kibedaks muutuda.

 

Miks Kampoti pipar on maailma parim pipar?

Mis on maailma parim pipar? Ei tasu kaugemalt otsida kui siit samast: Kampoti pipar. Arvestades meile tänapäeval laialdaselt saadaolevate maitseainete tohutut hulka, võib parima mahepipra leidmine kindlasti olla hirmuäratav ülesanne.

Kuna 2020. aasta ja hilisemad sündmused hoiavad suurema osa maailmast siseruumides, on kodune toiduvalmistamine harva olnud nii populaarne kui praegu.

Kui meie ühised maitsemeeled kasvavad sellesse uude ajastusse, kus luuakse kodus lukustatuna vürtsimaailmast midagi erilist, näib, et meie soolaveski ja pipraveski täitmine eksootiliste maitseainetega on muutumas normiks.

Keskendudes täna pipramaailmale, vastame teile mõnele küsimusele. Kas soovite teada, millised on parimad terved pipraterad? Noh, ärge vaadake kaugemale kui Kampoti pipar.

Ma tean, tean, meil ei ole alati jaksu köögis askeldada ja uusi retsepte välja mõelda. Teie õnneks on need orgaanilised pipraterad justkui teie isikliku salajase koostisosa käepärast, jättes kõik, kellele kokkate, sõnatuks

 

Kuidas Kampoti pipar maitseb?

Nende pipraterade maailm on kirju ja leiad sa neid Euroopas vasikaliharoogadel ja ka Vietnami toidulaual elavat särtsu lisamas.

Orgaaniline punane pipar on tõesti väga haruldane. Valmistatud küpsetest koorimata pipra viljadest, on need pipraterad väga teravad, küpsed ja väga aromaatsed.

Samal ajal annavad valged pipraterad teie roale peenema maitse, nagu valge pipar Aasia köögis kipub tegema. Need valmivad siis, kui pikki pipra vilju ja marju leotatakse vees, et nahk lahustuks, ja seejärel kuivatatakse Kambodža päikese käes.

Lõpuks on mustad pipraterad need, millega jämedat musta pipart kõige rohkem seostaksite, ainult veidi tsitruselisema maitsega. Tugeva, kuid mõnusa aroomiga on need piprad. Maitselt magusad ning eukalüpti ja piparmündi lilleliste nootidega.

 

Kuidas Kampoti pipart kasutada?

Niisiis, kuidas kokata Kampoti piprateradega? Purustatud punase pipra puuviljasemad noodid sobivad ideaalselt magusamate magustoitude jaoks, samas kui valge Kampoti peenem maitse sobib ideaalselt supi või puljongi jaoks, mis sarnaneb Lääne-Aafrika alligaatoripipraga.

Miks mitte isegi proovida ja maitsestada valgega muidu igavat kartuliputru? 

Musti Kampoti piprateri kasutatakse suures osas punase liha puhul luksusliku kattena, kuid oluline on lisada kohe lõpus või jätta see külaliste külalistele hoolde, sest nagu küüslauk, võib see üleküpsetamisel üsna kibedaks muutuda.

Viige pipraterakaste sellise maitsva lisanoodiga järgmisele tasemele või lisage suitsutatud lillelised toonid kalakastme soolasuse tasakaalustamiseks, kasutades purustatud musta pipart.

Jäme must pipar ja laim sobivad suurepäraselt ka grillkana või mereandide, näiteks krabi juurde.

Ausalt öeldes on võimalused lõputud, sealhulgas lisada eksootilisele võile veel üks sügavuskiht, millega liha, kala ja paprikaid täita. Kujutage vaid ette, kui palju huvitavam oleks praekana, kui valge pipar lõhnastaks küpsemise ajal nahka?

Või küüslauguvõid täis pakitud kiievi kotlet, mis uhkeldab musta pipratera tsitruselise võluga.

Nii suur luksus kui see ka pole, ärge kartke puistata Kampoti pipart kogu oma toidule.

VAATA KA NEID TOOTEID

tellicherry
TELLICHERRY nr 84 gurmeepiprapakk
Tellicherry pipral on väga eriline värske maitse. Tellicherry pipart peetakse teistest pipardest aromaatsemaks. Selle pipra lõhnal on tugev ja eristatav tsitruse hõng. Tellicherry pipart saab kasutata nagu kõiki teisi musti pipraid. Soovitame seda kasutada, et maitsestada soolaseid roogi, nagu näiteks sidruni-pipra kana. Lisaks on see hea lisand toidulaulale, et roogadele kiirelt ja lihtsalt erilist maitset lisada. Päritolumaa: India 80 gr
9.90€ Lisa korvi
KampotWhite detail
KAMPOT WHITE nr 101 gurmeepiprapakk
Kampot pipar on üks parimaid pipraid maailmas. Tai ranniku niiske ja kuum kliima, raske savimuld annab sellele piprale suurepärased omadused.
Kampot pipart kasvatatakse traditsiooniliselt, kasutamata kunstväetisi ja pestitsiidide. Kõik Kampot piprad pärinevad samast taimest, värvus määratakse vastavalt küpsuse ja töötlemise astmele.
Valge Kampot pipra saamiseks kasutatakse ainult täielikult küpseid vilju. Pärast saagikoristust leotatakse vilju mitu päeva vees, kuni koor lahustub. Seejärel kuivatatakse beežikas-valged terad päikese käes.
See pipar on värske ja aromaatse hõnguga.
Soovitame kasutada White Kampot pipart linnuliha, kala, köögiviljade, kergete kastmete ja suppide maitsestamisel.
Päritolumaa: Kamboodža
Pakk: 70 gr
14.90€ Lisa korvi
Tellicherry pipar
TELLICHERRY pipar nr 84
Tellicherry pipral on väga eriline värske maitse. Tellicherry pipart peetakse teistest pipardest aromaatsemaks. Selle pipra lõhnal on tugev ja eristatav tsitruse hõng. Tellicherry pipart saab kasutata nagu kõiki teisi musti pipraid. Soovitame seda kasutada, et maitsestada soolaseid roogi, nagu näiteks sidruni-pipra kana. Lisaks on see hea lisand toidulaulale, et roogadele kiirelt ja lihtsalt erilist maitset lisada. Päritolumaa: India 50 gr
7.99€ Lisa korvi
IMG_6925 2
MELEGUETA nr 76 gurmeepiprapakk
Melegueta pipar ehk paradiisi terad on Lääne-Aafrika rannikualade põliselanike haruldane vürts. Melegueta pipar on terava maitsega, kardemoni ja kampri aroomiga. Paradiisiterad sobivad eriti tuunikala valmistamisel. See on suurepärane lihatoitudega ja hautistega. Samuti sobilik gini jt alkoholi kokteilide maitsestamisel. Päritolumaa: Ghaana 100 gr
12.90€ Lisa korvi
IMG_6913
WHISKEY nr 80 gurmeepiprapakk
Viskipipar Seda mixi piprast, vürtsidest ja viski maitseainest on parim kasutada just liha, lõhe ja kanaga. See pipar teeb tavalisest lihatükist restoraniväärilise roa sinu kodulaual! Päritolumaa: India/Saksamaa 70 gr  
16.90€ Lisa korvi
90_jamaicanpiment_detail
JAMAICAN PIMENT nr 90 gurmeepiprapakk
Jamaica vürtsipipar Sügavalt aromaatsed, väiksed ja pruunikad, seemne moodi puuviljad, mis on rohkem tuntud vürtsipuu marjadena pakuvad pikantset maitset, millele järgnevad kaneeli, nelgi ja muskaatpähkli õrnad maitsed. Jamaica tuntud ‘Jerk’ lihamäärdes on vürtsipipar üks tähtsamaid komponente. Tänapäeval leiab seda ka ketšupitest, lihamarinaadidest, hapukurkidele lisatuna, rummikokteilidest ja ka vürtsikamatest kookidest üle kogu maailma. Päritolumaa: Guatemala 60 gr
9.90€ Lisa korvi
IMG_6927
SMOKED BANASURA 96 gurmeepiprapakk
Kogenud suitsutamismeistrid on Banasura piprast teinud tõelise maitseelamuse. Suitsutatud Banasura pipar on parim punase liha ja burgeritega. Parima aroomi ja  maitseelamuse jaoks jahvatage pipar vahetult enne söömist ja kui toitu praete või keedate siis lisage vahetult enne valmimist.   Päritolumaa: India 70 gr
12.90€ Lisa korvi
kubeebapipar
Kubeebapipar CUBEB pipar nr 83
Cubeb ehk kubeebapipar. Kubeebapipar pärineb troopilistest paikadest nagu Jaava ja teised Indoneesia saared. Sellel pipral on soe, meeldiv aroom, õrnalt pirpane aga ka muid vürtse meenutav oma pehme eukalüpti ja terpentiini hõnguga. Pipra kuumutamine toob välja just selle meeldiva hõngu. Kubeeba pipar ei ole nii tuline kui must pipar. Piparde tulisuse skaalal skoorib ta üsna madala kolme kümnest. Kõige paremini sobib see pipar liha ja köögiviljaroogade juurde. Väga hästi ühineb kardemoni, kaneeli, karri lehtede, rosmariini, salvei, tüümiani ja kurkumiga. Päritolumaa: Indoneesia 35gr purk
7.99€ Lisa korvi
tiger_pepper
TIGER nr 91 gurmeepiprapakk
See erakordne pipar pärineb Malabari ranniku kõrgustiku looduskaitsealalt, mis asub Edela-Indias. Tiger pipar tuleb toitudes hästi välja oma unikaalse ja tugeva maitsega. See on suurepärane grillliha ja kalaga, samuti sobib see kastmetesse. Päritolumaa: India 80 gr
9.90€ Lisa korvi
89_voatsiperifery_saltsup
VOATSIPERIFERY nr 89 gurmeepiprapakk
Voatsiperifery pipar. Eriline pipar, mida käsitsi korjatakse Madagaskaril. Lääne kokad armastavad selle pipra aroomi. Haruldane Voatsiperifery pipar on tugeva, kuusemetsaaroomi ja keskmise vürtsikusega. Voatsiperifery pipar kasvab kuumas ja niiskes Kagu-Madagaskari vihmametsas. See pipar kasvab ainult vabas looduses ning see teeb selle korjamise väga keeruliseks. Voatsiperifery on ilus pipar ja see on lihtne viis muuta iga roog kõrgetasemeliseks. Soovitame seda pipart kasutada liha- ja kalaroogades ja ka magustoitudes, näiteks puuviljasalatitele peale puistades.   Päritolumaa: Madagaskar 60 gr  
16.90€ Lisa korvi
82_schinusberries_detail
SCHINUS BERRIES nr 82 gurmeepiprapakk
Schinusmarja pipar. See pipar pärineb niisketelt ja soojadelt aladelt Brasiilias. Schinuse marjad kasvavad põõsastel ja ka puudel, mis võivad kasvada kuni 12ne meetrini. Marjade maitse on magus ning veidi vürtsikas. Schinuse marjade pipar sobib imeliselt kastmetele, kanalihale, loomalihale ja ka magustoidule peale raputatuna. Oma ilusa välimuse tõttu, kohtab Schinusmarju paljudes roogades. Soovitame kindlasti veskisse lisada ka midagi veel nendele marjadele lisaks, kuna tihtipeale kipuvad need marjad veskit ummistama.   Päritolumaa: Brasiilia 50 gr
9.90€ Lisa korvi
SMOKEDBANASURA_1
SMOKED BANASURA pipar 96
Kogenud suitsutamismeistrid on Banasura piprast teinud tõelise maitseelamuse. Suitsutatud Banasura pipar on parim punase liha ja burgeritega. Parima aroomi ja  maitseelamuse jaoks jahvatage pipar vahetult enne söömist ja kui toitu praete või keedate siis lisage vahetult enne valmimist.   Päritolumaa: India 50 gr
7.99€ Lisa korvi
86timutandlemon-400x400
TIMUT & LEMON pipar nr 86
Timuti ja sidruni pipar Seda pipart on Himaalaja põlisasukad kasutanud juba üle tuhande aasta. Timuti ja sidruni pipar on sarnane kuulsale Szechuani piprale, aga selle terad on suuremad ja heledamad. Timuti maitsebukett koosneb võluvast granadillist, tsitrusest tugeva roosiga, jasmiini ja hüatsindi maitsetest ning õrnalt on tunda ka suitsuseid ning puiseid marju. Teravus on väga piprane ning lisaks on timutil  ka valuvaigistav efekt. Sobib väga hästi: -kalaga: valge kala, kala-carpaccio, tartar, ceviche -mereandidega: vähk, kammkarp, krevetid -lihaga: valge liha, linnuliha, sealiha, veiseliha, pardiliha, lambaliha, kalkun -juustuga: värske ja noor kitsejuust -magustoitudega: mango, ananass, tsitrulised, maasikad, melon, litšimarjad, granadill, aprikoos ja šokolaad 30 gr  
7.99€ Lisa korvi
97_redlongpepper
RED LONG pipar nr 97
Pika pipra aroom on palju rikkalikum kui tavalisel pipral. Puuviljane-magus lõhn, pisut ka kaneelilõhna. Iga piprakaun valitakse käsitsi, mis muudab selle pipra nii hinnaliseks. Parima maitseelamuse saamiseks purusta uhmris või sõrmede vahel.   Päritolumaa: Kamboodža 40 gr
7.99€ Lisa korvi
long pepper
LONG pipar nr 81
Pikal pipral on õrn lillehõng väikse särtsuga, eriti pikalt küpsetades. Pikk pipar maitseb nagu must, roheline ja valge pipar, kuid on tulisem. Oma keerukuse tõttu sobivad pikad piprad hästi iseloomulike nüansirikaste maitsetega toitudega, nagu kevadised lemmikud nagu artišokk, spargel ja seened. Neid on kõige parem valmistada lihtsalt värskelt jahvatatud pika pipraga, mis on viimasena maitse säilitamiseks toidule lisatud. Kasuta seda veel tumeda lihaga, köögiviljadega, kompottidesse, magustoitudesse ja ka puuviljadele lisandiks. Kõige parem on see lihtsalt purustada, et pipra tugevus saaks anda maitset karridesse, kõige paremini just taimetoidu ja aeglaselt küpsevatesse toitudesse. Päritolumaa: Indoneesia 45gr purk
7.99€ Lisa korvi

Search engine

Use this form to find things you need on this site